9 Mart 2013 Cumartesi

Harry Potter'a Doyamayanlar İçin: Ozan Beedle'ın Hikayeleri*Bu minik kitabı sevmemem olanaksızdı. Harry Potter serisine zaten aşkla bağlıyım. Seriyi okumamın -daha doğrusu son okumamın- üzerinden epey zaman geçmişken bu minik hikayecikler resmen aşkımı depreştirdi. Kütüphanede onca okunmamış kitap dururken, zaten defalarca okunmuş olan kitapları baştan hatmetmek hiç akıl karı değil ama elimde değil.  Potter severler eminim beni çok iyi anlayacaktır. 

Şimdi bu minik ve sevimli kitabımıza gelelim.  İçinde 5 tane hikaye var.


-Büyücü ve Zıplayan Kaza
-İyi Kader Çeşmesi
-Sihirbazın Kıllı Kalbi
-Babbitty Rabbitty ve Kıkırdayan Kütüğü
-Üç Kardeşin Hikayesi

Tüm büyücülerin bildiği, onlara taa çocukluklarında anlatılan masallar bunlar. Biz muggleların Pamuk Prenses'i neyse, onların 'Büyücü ve Zıplayan Kazan'ı da o! 

Kitapta her masalın sonunda Albus Dumbledore'un kişisel notları yer alıyor. Hem de kendine has üslubuyla. Muggle masallarında olduğu gibi bu masallarda da amaç çocukları hem eğlendirmek hem de dolaylı yoldan eğitmek. Bu arada Üç Kardeşin Hikayesi'ni son kitabı okuyanlar hatırlayacaktır. Mürver asa, diriltme taşı ve görünmezlik pelerini diyeyim, siz anlayın.

Harry Potter serisini seviyor ama bu kitabı henüz okumadıysanız bir an önce başlayın bence. Zaten başladığı gibi bitiveriyor, minicik bir şey. Ama sonra ana seriye karşı bir yoksunluk krizi baş gösteriyor, benden söylemesi!

Üç Kardeşin Hikayesi

Babbitty Rabbitty ve Kıkırdayan Kütüğü

İyi Kader Çeşmesi

Büyücü ve Zıplayan Kazan

Sihirbazın Kıllı KalbiHiç yorum yok:

Yorum Gönder